kompetencje parlamentu europejskiego po lizbonie

kompetencje parlamentu europejskiego po lizbonie

Belize History- Maya, hiszpański i brytyjski Zawod

Belize jest wcześniej znany jako Honduras Brytyjski i jest małym krajem z około 280,00 ludzi. Jest to jedyny kraj English speaking w Ameryce Środkowej i jest monarchią konstytucyjną i demokracją parlamentarną, która rozpoznaje Queen Elizabeth II jako suwerenna. Belize, podobnie jak w innych krajach Ameryki Środkowej (Gwatemala, Honduras, Salwador) i południowo-wschodnim Meksyku, został rozstrzygnięty przez starożytnych Majów. Istnieje ponad dwóch tuzinów udokumentowane starożytnych Majów grupy językowe w tej dziedzinie, z których trzy obecnie przebywają w Belize. Majowie obecnie stanowią około 10% populacji Belize i obejmują Yucatec na północy w pobliżu granicy Yucatan, The Q’eqchi na południu, w pobliżu Punta Gorda, a Mopan, w zachodniej Belize w pobliżu granicy miasta Benque Viejo del Carmen.

Majowie BELIZE a wcześniej

Paleoindianie to najwcześniejszy okres zapisany w Belize dotychczas (około 11500 – 8000 pne) to następuje archaicznego (około 8000 – 900 pne) i przybliżonej chronologii starożytnego Maya, która następuje te preceramic okresy obejmują:

* Preclassic – 900 pne do 250 ne (często cytowanym już w 1500 rpne)

* Classic – AD 250 do 900

* Postclassic – AD 900 do 1500

* Historyczne i Colonial – AD 1500 do teraźniejszości

Liczne obiekty i miasta-państwa istniały w całym Belize które reprezentują te okresy, w szczególności: Cerros, Colha, cuello, Caracol, Xunantunich, Cahal Pech, Lamanai, Altun Ha, Lubaantun El Pilar, Santa Rita, oraz świętych jaskiń, które zawierają Barton Creek , Actun Tunichil Muknal i Che Chem Ha. Historia zawodowa Majów w południowo-wschodnim Meksyku i Ameryki Środkowej nie ma końca zwłaszcza, że ??dziś istnieje ponad 5 milionów potomków Majów w Belize jest z pewnością część z tego.

BELIZE okresu historycznego

Wpis zawdzięczamy