parlament europejski ochrona danych osobowych

parlament europejski ochrona danych osobowych Dokumentalista Kena Burnsa jest cytowany jako powiedzenie, „Historia jest nauką o wszystkim, co działo się do tej pory. Chyba że masz zamiar całkowicie żyć w chwili obecnej, w badaniu historii jest nieunikniony.” Niestety, ten odpowiedział, tylko nasuwa się pytanie: dlaczego nie powinno się żyć całkowicie w chwili obecnej?

Faktycznie, porównując dzisiejszą amerykańską kulturę z innymi w historii, mogę szczerze powiedzieć, że wraz z ewentualnym wyjątkiem ciemnych wieków, tam nigdy nie był taki czas w historii, w którym większy odsetek populacji była tak zaabsorbowana przez ich osobiste sfera obaw i tak nieświadomi ogromnej korowód osiągnięć i niepowodzeń, że to przeszłość ludzkości.

Co z tego?

Świat domaga się, że mamy zajęty życia. Współczesne życie szczególnie dotyczy najbardziej skomplikowany zestaw wyzwań, że ludzie kiedykolwiek stykają. Na co dzień musimy dostosować się do szybkiego tempa zmian profesjonalnego świata. Musimy pogodzić nasze kariery z potrzebami naszych rodzin i przyjaciół. Musimy dbać o naszych domach, naprawiać nasze samochody i uaktualnić nasze komputery. Musimy zachować sprawność, oglądać nasze spożycie cukru i kofeiny, oraz monitorować nasz poziom cholesterolu i tłuszczów trans nasze.

Życie jest przedmiotem, a nie historia. Jak może ktoś może twierdzić, że przeszłość – świat, który dawno już minęły – zasługuje na uwagę kosztem coraz bardziej wymagającym obecnie? To pytanie zasługuje na dobrą odpowiedź – zwłaszcza jeśli zamierzamy poświęcić znaczną część swojej energii jako dominująca w domu, aby upewnić się, że dziecko uczy się historii. Również, lepiej wierzyć, że dziecko będzie chciał wiedzieć, dlaczego historia jest warta wysiłku, nawet jeśli on lub ona nie zadać pytanie na głos.

Pierwsza część odpowiedzi jest to, że nie ma czegoś takiego jak w niniejszej sprawie oprócz przeszłości.

Wpis zawdzięczamy