parlament europejski rejestr dokumentow

parlament europejski rejestr dokumentow

Wyjaśnienie Ustawy o ochronie danych Dla instytucji finansowych

Ustawa o ochronie danych osobowych jest aktem Parlamentu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii, która określa prawa na przetwarzanie danych odnoszących się do zidentyfikowania żywych ludzi. Usługi finansowe firm są wymagane przez prawo do przystąpienia do ośmiu zasad ustawy i są regulowane przez Financial Services Authority (FSA), aby to zrobić.koncentrator tlenu wypożyczalnia Jednak niepokojąco niski odsetek firm w Wielkiej Brytanii mają specjalną politykę bezpieczeństwa w miejscu, w celu uwzględnienia wymogów bezpieczeństwa danych.

Jedną z głównych przyczyn słabej zgodności całej firm w Wielkiej Brytanii została dokonana z brakiem zrozumienia i oświecenia na temat ustawy o ochronie danych osobowych. Jak to jest napisane, ustawa jest niedostępne dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw, bez dedykowanych działów prawnych.

Ten artykuł jest przewodnik z ustawą o ochronie danych osobowych. Przedstawia osiem podstawowych zasad w laika terminów i szczegółów przypadkach, gdy należy podjąć wymagane żadne działanie. Mam nadzieję, że ten przewodnik będzie następnie wykorzystywany jako pomoc dla odpowiedzialnych podmiotów przy tworzeniu własnej polityki ochrony danych swojego przedsiębiorstwa.

Zasada 1 – Informacje te muszą być przetwarzane rzetelnie i legalnie

Pierwszą zasadą ustawy o ochronie danych osobowych stanowi, że wszelkie dane osobowe zgromadzone przez organizację muszą być stosowane w sposób uczciwy i zgodny z prawem. W celu wykorzystania danych „rzetelnie i legalnie” a zebrane firma musi uzyskać zgodę właściciela danych. Zazwyczaj jest dostarczana w formie pisemnej zrzeczenie się w zamówieniu. Zgadzając się na tej umowy, jednostka jest stwierdzający, że jest OK dla firmą świadczącą użycie swoich danych osobowych z powodów podanych.

Wpis zawdzięczamy