kompetencje prawodawcze parlamentu europejskiego

kompetencje prawodawcze parlamentu europejskiego

Początku 16 rekordy wieku wskazują, że w roku 1544 na miasto Majów z Lamanai w północnym Belize, miała być częścią hiszpańskiego systemu Encomienda (dotacja Royal do Hiszpana o prawo do pracy i hołd rodzimych populacji, są one również odpowiedzialne za chrystianizacji tubylców). Mimo, że na pewno są wczesne doniesienia hiszpańskiej kontaktu w innych obszarach Nowego Świata, udokumentowanego odniesienia Lamanai i budowy hiszpańskiego kościoła w Lamanai około AD 1570 zapewniają bezpieczny dnia europejski wpływ na osiedlenie się w Belize.

Majowie społeczeństwo tych pierwszych Europejczyków napotkaliśmy byli bardzo różni się populacji, która przeszła wiele przekształceń od wysokości „okresu klasycznego”. Kontakt w Belize z Europejczyków było szkodliwe dla istniejącego Maya przez choroby, niewoli i walk. Podczas 18. wieku przez rejestrowania koncesji udzielonych przez Hiszpanię do Wielkiej Brytanii powstały współczesne granice Belize. Hiszpania twierdził suwerenności, ale nie rozstrzygać ziemię. Brytyjscy osadnicy w tym czasie były głównie ex-piraci, którzy nie są już wspierane przez ich rządy, którzy teraz próbują wyeliminowania piractwa. Te osadnicy wezwali do brytyjskiego wsparcia i ochrony przed atakami przez hiszpańskich i pozostałych populacjach Maya. Najbardziej znanym z brytyjskiego zaangażowania sił zbrojnych była Bitwa pod Cayo San Jorge w 1798 roku; to była bitwa, która oznaczała koniec hiszpańskich roszczenia do terytorium.

Najnowszej historii BELIZE

Zajęło to około dwustu lat po hiszpańskim kontaktu dla Belize zyskać niezależność od Hiszpanii, to było w 1871 roku, że Belize został oficjalnie kolonią Korony Brytyjskiej. Po tym czasie zarówno ludność i gospodarka wzrosła znacząco, gospodarka koncentruje się przede wszystkim wokół produktów leśnych z mahoniu, chicle i kampesz.
Wpis zawdzięczamy