parlament europejski a komisja europejska

parlament europejski a komisja europejska

Podatku liniowego Vs obecnym systemie Tax

Obecny system podatkowy, z podziałką podatku od dochodów indywidualnych, jego oddzielnego podatku od zysków korporacyjnych, jego dar i podatki od nieruchomości na transferze bogactwa, a jego oddzielnego podatku płac do funduszu zabezpieczenia społecznego i systemów bogactwo, ma wielu krytyków. Mówi się, że kosztować kraj w straconego czasu, efektywności ekonomicznej, handlowej i zadowolenia. Propozycje reform rozmnożyły, od szerszej opartej, podatku dochodowego płaski stawki do złomowania system całkowicie na korzyść VAT lub jakiejś innej formy krajowego podatku konsumpcyjnego.

Pomysł zastąpienia nasz obecny system podatku dochodowego była tematem duże zainteresowanie parlamentarnej. Chociaż wiele ostatnich spory odnoszą się do podatków jako płaskie, najczęściej rzeczywiście pójść znacznie dalej niż tylko nałożenie struktury opodatkowania ryczałtowego i zmieni podstawy opodatkowania od konsumpcji do dochodu. Niedawno politycy wyrazili zainteresowanie w takiej fundamentalnej reformy podatkowej, w szczególności odnosi się do krajowego małego biznesu podatkowego usuwania z systemu podatkowego.

Teoretycznie, każdy kraj może zaprojektować system podatkowy za pomocą jednego lub kombinacji trzech głównych baz podatkowych: dochodowego, płac, czy konsumpcji.

Dochody i podatki płac oparte są znane i stosunkowo łatwe do zrozumienia. W ramach kompleksowego podatku dochodowym, wszystkie dochody, czy z pracy lub kapitału, będzie uwzględniona w podstawie opodatkowania. Podatek płac zakrojona będzie pobierany tylko od dochodów z pracy; dochody z kapitału byłyby wyłączone z podstawy. Oczywiście, płace stanowią mniejszą niż podstawy opodatkowania dochodu, a zatem wymagają wyższych stawek podatkowych, aby podnieść same dochody jak podatek na podstawie wszelkich dochodów.

Wpis zawdzięczamy